Vakum sistemlerinde karşılaşılan en büyük problem istenilen vakum seviyesine inememektir. Öyle ki vakum pompası yeterli vakum kapasitesine sahip olsa da sitemdeki kaçaklar hedef vakuma ulaşmayı engellemektedir. Helyum kaçak testi ile; sistemdeki kaçak noktalarının yeri ve kaçak miktarı hakkında en hassas tespiti yapabilirsiniz.

Helyum kaçak testi, en küçük kaçakları tespit etmek için helyum atomunun küçük boyutlu olmasından faydalanılarak yapılır. Bu nedenle, kaynaklardaki çok küçük kaçakların aranmasında değerli bir testtir. Kaynaktan ve montajdan sonra, sistemin tamamı vakuma alınır. Sistem içindeki alan inilebilen vakum seviyesine kadar tahliye edilir. Helyum gazı daha sonra düzeneğin dışına sıkılır. Bir kaçak varsa helyum kaçak detektörü alarm verir. Böylece kaçak noktası tespit edilebilir.

Sistemdeki kaçakların tespit edilmesi ve onarılması;

Daha iyi vakum değerleri ile üretilen ürünün kalitesini arttırma

Daha hızlı vakumlama ile enerji maliyetlerini düşürme ve proses süresini kısalma

Pompaların daha sağlıklı çalışması ile bakım periyotlarının genişletilir. Toplam pompa ömrünün arttırılır.

Ares Vakum Sistemleri olarak uzman personellerimizle; vakum sisteminizdeki kaçakların tespiti, onarılması ve bağlantı noktalarının vakum sistemine uygun olarak geliştirilmesi konularında müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Daha sağlıklı ve ekonomik vakum sistemleri kullanmaları adına birlikte çalışmalar yürütüyoruz.

Ares Vakum Teknik Servis

Tek Kademe Yağlı (Rotary Vane) Çift Kademe Yağlı (Rotary Vane) Rotary Piston Kuru Pençeli (Claw) Kuru VidalıMekanik Booster Kuru Salyangoz (Scroll)
EDWARDS
ATLAS COPCO
STOKES
LEYBOLD
BUCSH
BECKER
KINNEY
PFEIFFER
Precision Plus ve Edwards Orijinal kitlerini kullanarak servis verebildiğimiz vakum pompası marka ve modelleri
Precision Plus ürün kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.